Obsazení:

   Martin Rychtařík - kytara, el. kytara, klávesy, zpěv

   Romana Rychtaříková - zpěv

   Jan Masojídek - kytara, foukací harmoniky, zpěv

    Jakub Masojídek - baskytara

    Jiří Holman - bicí

    Irena Masojídková - manager

klikni si klikni si klikni si klikni si klikni si klikni si klikni si klikni si

 

 

Pravěk, aneb úplný začátek,

Juwel Folk se narodil v květnu 1995.  Původně to vlastně ani neměla být kapela v tom pravém slova smyslu. Nestalo se  nic víc, než to, co se stává asi každý den ve stovkách míst. Dva kytaristé se potkali v hospodě a chtěli hrát spolu. MartinRychtařík  a Jarda Novák z Ústí nad Labem se dohodli, že udělají duo. Jenže z dua se stalo trio a posléze kvartet, když přibyla Vlaďka Skálová jakožto zpěvačka a Jan Bělka jako baskytarista. V této sestavě si Juwel Folk odbyl své kapelní začátky. Objely se první festivaly a soutěže. A natočilo se první demo.  Největším úspěchem této sestavy byla účast ve finále Trampské Porty v Ústí nad Labem.

 

Středověk, aneb krystalizace v rodinný podnik,

Po rozpadu první sestavy přišla i první žánrová změna. Z repertoáru Juwel Folku se vytratily trampské témata. Po odchodu Jardy Nováka a Vlaďky Skálové přichází do kapely Honza Masojídek , kapelník již neexistující skupiny Vegetarian, a Romana Husárová , zpěvačka bývalé skupiny Fontána.  Autorsky se o repertoár začala dělit dvojice Rychtařík – Masojídek   a zvuk kapely je klasický akustický folk.  Po odchodu Honzy Bělky nastupuje na post baskytaristy Jakub Masojídek, také z bývalého Vegetarianu. Transformace na rodinný podnik mají na svědomí dvě svatby a to Martina Rychtaříka s Romanou Husárovou a Honzy Masojídka s Irenou Špičkovou, managerkou kapely.  A také se působištěm kapely stává nadobro Děčín V této době již Juwel Folk cestuje po festivalech po celé republice a pravidelně se účastní finále Porty v Plzni a vystupuje na Zahradě 2002 v Náměšti na Hané.

 

 

Současnost, aneb stále dál,

S příchodem bubeníka Jirky Holmana se Juwel Folk přeorientovává na folkrock.  Natáčí své další demo ve studiu Českého rozhlasu v Ústí nad labem. Účastní se folkotoče a nadále objíždí festivaly po vlastech Českých.  V květnu 2002 dokončuje ve studiu Good day records své debutové CD Všechno to ….  , které zařazuje do vysílání několik rozhlasových stanic zejména Radio Proglas a Radio Sever.  Další cíle Juwel Folku jsou zatím neznámé….